27

Friday, January

Leczenie uzależnienia od dopalaczy

Przyczyną niewydolności prawej komory jest
 /  / Przyczyną niewydolności prawej komory jest
Przyczyną niewydolności prawej komory jest

Przyczyną niewydolności prawej komory jest

Przyczyną niewydolności prawej komory jest

 

Przyczyną niewydolności prawej komory jest wzrost oporów w krążeniu małym w następstwie rozedmy płuc, przewlekłych i rozległych zapaleń płuc, zrostów opłucnej, zniekształceń klatki piersiowej. Przyczyną może być również zastój krwi w płucach spowodowany niedomogą serca lewego. Podstawowym objawem niewydolności komory prawej jest zastój krwi żylnej w krążeniu dużym. Następstwem tego zastoju jest: rozszerzenie żył i żylaki, sinica, kwasica, duszność, obrzęki i przesięki do jam surowiczych, marskość wątroby i nerek, nieżyt zastoinowy żołądka i jelit.

Rozszerzenie żył (venestasiae) jest bezpośrednim na-stępstwem zastoju krwi w żyłach. Rozszerzenia żył widoczne są zwłaszcza na szyi, twarzy oraz kończynach. Niekiedy można spostrzec ich tętnienie.

Żylaki (varices) wytwarzają się głównie na kończynach dolnych, gdzie duże ciśnienie hydrostatyczne powiększa i tak wzmożony napór krwi na ściany żył. Poza tym powstają one w okolicy odbytu, zwłaszcza gdy wytworzy się marskość wątroby i zastój w krążeniu wrotnym. Żylaki powodują znaczne upośledzenie krążenia krwi w danych żyłach, doprowadzając zarazem do zmian troficznych okolicznych tkanek, zwłaszcza skóry. Na skórze goleni powstają owrzodzenia żylakowe (ulcera varicosa). W żylakach łatwo wytwarzają się zakrzepy.

About the author:

Related posts